MotoGP Valencia Spain 2014

Ovogodišnji osvajač titule, Mark Markez, zatvorio je sezonu rekordnom 13. pobedom u rodnoj Španiji. Time je oborio rekord Mika Duhana iz 1997. godine.

Valentino Rosi startovao je sa pol pozicije, 50. put u Kraljevskoj klasi a prvi put nakon Francuske 2010. godine, ali se našao iza Andree Ianonea a za vratom mu je disao mladi Markez.
Ianone je postavio jak tempo, koji nije sprečio da mu se Rosi i Markez približe i da Makrez u desetom krugu obiđe Rosija i njega, kao ni samog Rosija, koji ga je obišao u 12. krugu.

Početak lake kiše naveo je vozače da blago uspore kako bi izbegli padove ili zamene motora.
Ianonea je neopreznost izletanja i ubrzo se našao na sedmom mestu sa Lorencom, koji je takođe grešio, iza sebe.
Lorenco i Ianone odlučili su da promene motocikle za kišne, što ih je skupo koštalo, Lorenco se povukao u 26. krugu, dok je Ianone trku završio na 22. poziciji.

Treće mesto nakon izletanja Ianonea zauzeo je Dani Pedrosa, koji se na istome zadržao do kraja trke.
Borba za četvrto mesto odvijala se između Dukatijevih fabričkih vozača, Dovićioza i Kračloua, iz koje je Dovićiozo izašao kao pobednik.
Borbu za šesto mesto vodili su braća Espargaro a Pol je izašao kao pobednik nad svojim mlađim bratom Alejksom.

Povratak Suzukija u MotoGP, prva trka nakon tri godine, završio se neslavno, povlačenjem iz trke.