MotoGP Austin Teksas 2014 Rezultati

Kvalifikacije na stazi nadomak Austina u Teksasu obećavale su nam veoma uzbudljivu trku.
Prvih šest vozača razdvajali su delovi sekunde!
Protekli vikend obeležili su visoke temperature, početničke greške i problematični pneumatici.

Od samog starta bilo je jasno da ovo neće biti uobičajena trka.
Horhe Lorenco je krenuo pre zelenog svetla i time dobio kaznu prolaska kroz boks, čime se upustio u borbu, umesto za podijum, za bodove (prvih 10).
Ovo je druga početnička greška Lorenca u prve dve trke i u šampionatu zaostaje 44 boda za vodećim.

Lorencov rani start zbunio je vozače ali su vozači Honde, Markez i Pedrosa brzo prihvatili situaciju i krenuli za Lorencom nakon zelenog svetla.
Nakon odlska Lorenca na kazneni prolazak kroz boks Markez je nastavio da uvećava svoju prednost nad drugoplasiranim Pedrosom i odnese svoju drugu uzastopnu pobedu.
Pedrosa, koji nije mogao da parira Markezu, nije morao da brine za svoju poziciju jer su se borbe za treće mesto odvijale daleko iza njega.

Valentino Rosi je nakon preranog starta svog timskog kolege imao veoma loš start, ali se ubrzo borio za poslednje mesto na podijumu.
Njegove želje nije mogla da isprati zadnja guma, sa kojom je i prošle godine imao problema, i usled njenog lošeg stanja Rosi je morao da se povuče i da trku završi kao osmi.
Andrea Ianone je jedno vreme bio treći ali je trku završio kao sedmi.

Iznenađenje trke je treće mesto Andree Dovićoza na Dukatiju, nakon borbe sa Stefanom Bradlom (završio četvrti), Bredli Smitom (peti) i Polom Espargarom (šesti).
Dovićozov timski kolega Kal Kračlou je nakon par par krugova sa pokvarenim motociklom pao.
Na trci su takođe pali i Skot Reding i Alvaro Bautista (koji je pao i na prošloj trci).

Alejks Espargaro bio je najbolje plasirani takmičar otvorene kategorije, sa završetkom na devetom mestu, ispred fabričke Jamahe Horhea Lorenca.

Markez je postao prvi vozač “kraljevske” klase koji je pobedio u prve dve trke sezone sa pol pozicije nakon Mika Duhana 1995. godine.
A vozači Honde su pobedili na poslednjih devet trka u Sjedinjenim Američkim Državama, poslednji put kada je pobedio neki drugi tim bio je 2010. godine, kada je Horhe Lorenco pobedio na Jamahi u Laguna Seki.